4. ročník MMČR v motokrosu Kaplice 2016

05.08.2016

Motokrosové závodiště KapliceJiž tuto neděli 7. srpna se můžete těšit v pořadí na 4. ročník MMČR v motokrosu Kaplice. Jedná se o pokračování sedmidílného seriálu Buksa/Ados motokros MMČR 2016. Závodiště Kaplice je bráno mezi jezdci jako zkouška ohněm. Jde o jednu z mála tratí, které nejčastěji uvádějí jako nejtěžší. A proč by také ne. Jezdce tady čeká obávaná překážka v podobě vyhlášeného dvojskoku, kde většině přihlížejícím tuhne krev v žilách.

Program MMČR v motokrosu Kaplice 2016

  • Vstupné 150 Kč
  • 7:45 Začátek programu s 15-ti minutovými tréninky
  • 11:45 První závod Žen
  • 13:00 Jízda veteránů další program

O MMČR v motokrosu Kaplice 2016

Závodem v Kaplici se seriál MMČR dostává do své druhé poloviny a spěje ke konečnému 7. závodu v Lokti. Náš domácí šampionát začal v Pacově. Zde se ve třídě MX1 zdárně probojoval do špice jezdec Martin Michek, který se o prvenství utkal s Petrem Smítkou. Ten projevil nemalé dovednosti a Martinu Michálkovi jeho výhru značně okořenil.

Druhý závod pořádaný v Kramolíně se Michkovi již tolik nevydařil a vzhledem k technickým komplikacím dojel nakonec třetí. Závod pokračoval okruhem v Petrovicích. Zde se zadařilo Petru Smítkovi, který obsadil vítěznou první příčku a vysloužil si vedení šampionátu. To mu bude zřejmě chtít uzmout právě Martin Michek, který je v Kaplici doma a již loni zde zvítězil. MMČR v motokrosu Kaplice 2016 je ovšem ve znamení zajímavých situací. Ze 6 rozjížděk máme již 5 různých vítězů, kdy jen Smítka dokázal zvítězit 2x.

Třída MX2

Zde jsme zaznamenali veliký zvrat v druhém závodu v Kramolíně, kde si jezdec Bence Szvoboda vytrpěl své. I přes úraz kolene se mu ale povedl hezký kousek a umístil se na 4. pozici. Chuť si napravil až během závodu v Petrovicích, kde stále bojoval se svým kolenem. Nebylo to ale na překážku skvělé jízdě, kterou si dojel pro první místo a dosadil se tak na pozici lídra šampionátu. Do Kaplice se již cítí v plné formě a tak můžeme očekávat velmi zajímavý závod. O získání cenných bodů se určitě pokusí i Sulivan Jaulin, který si drží aktuálně druhou příčku. Snad se mu již vyhnou technické problémy, kterými si prošel během minulého závodu.

Kategorie ŽEN

I zde jsme zažili zajímavý zvrat. Jana Antošová překonala Báru Laňkovou, která letos předvádí úžasnou formu a posunula se o 4 body do čela šampionátu. Trať v Kaplicích ale patří spíše k technickým tratím a tak lze očekávat velký souboj právě mezi těmito závodnicemi. Třetí příčku si zatím drží v šampionátu naše jezdkyně Tereza Hromková. Ta se postarala o velmi zajímavou podívanou, když s Marikou Mlýnkovou v Petrovicích předvedly napínavou podívanou, která zvedala i ostřílené diváky.

Třída VETERÁNI

Tuto třídu s přehledem vede Martin Žerava. Mezi veterány však září nováček Ivan Černý, který se stává oříškem pro ostatní mazáky a aktuálně drží druhé místo v průběžné tabulce jezdců. Sledovaný je třetím Ladislavem Mikasem.


Odběr novinek

Válec - Nikasil

24f08bb0bede478da4c078e2253083af.jpeg 170 20 left 160 600 1 #content
c7b325b8335f1183db45a603e86a748d.jpeg 170 20 right 160 600 1 #content