Výsledky MX Kaplice 2016

13.08.2016

Máme za sebou již 4. závod domácího šampionátu Buksa/Ados motokros MMČR 2016. Tímto těžkým a technicky orientovaným závodem jsme se plynule přesunuli do druhé poloviny seriálu motokrosu. I jezdci si citelně oddychli, aspoň ti co se účastnili. Účast na závodech MX Kaplice 2016 byla nižší než bývá zvykem.

Kaplice 2016 Brumla.com


Jezdci na této trati ukázali své kvality v technicky náročných jízdách a připravili nemalé vzrušení i nervy jejich doprovodům. Emocemi naditý víkend bohužel nabídl nejen skvělou podívanou na výkony jezdců, ale také mnoho ošklivých pádů. Rychlá  zdravotnická služba se tentokrát skutečně nenudila. A jak by také mohla. Jezdci plachtili vzduchem během dlouhých dvojskoků a předváděli pavoučí výkony při zdolávání věčných  sjezdů a výjezdů.

Kaplice 2016 kategorie Žen

Již dle slibovaného programu i zaběhnutých zvyklostí byly jízdy zahájeny kategorií žen. Během kvalifikační jízdy zazářila Kristýna Vítková, která vyrazila jako první. Následné starty již byly ale o poznání horší a dobré výsledky tak mohly předvést Barbora Laňková s Janou Antošovou. Antošové se jízda dařila, ale bohužel patřila mezi nešťastníky, které stihl během závodů pád. Dostala se tak až na 4. příčku. Kuriózní výkon předvedla i Andrea Kloubková. Svou první jízdu dokončila s obtížemi a za cílovou páskou ji s bolestmi odnesli z tratě lékaři.

Druhou jízdu kralovala Laňková a i přes snahy Antošové si pozici udržela až do cíle. Antošová tak předvedla druhou nejlepší jízdu a zkušeně odstavila snahy Mariky Mlýnkové, která se pokoušela o výpady na medailové pozice. Třetí příčka pak patřila k naší velké radosti jezdkyni Tereze Hromkové.

Kaplice 2016 Veteráni

Dle očekávání kraloval své kategorii jezdec Martin Žerava a hravě si poradil se všemi vyzyvateli. Bohužel ve třídě MX1 se ani jemu nevyhnula nehoda, ale bez vážnějších následků. Můžeme tak s jeho účastí počítat i v dalších závodech. Když opomeneme jeho precizní jízdu a podíváme se na další jezdce, viděli bychom souboj mezi Jiřím Pachem a Romanem Skalkou. Jejich postrkování však nabralo paradoxní vyvrcholení předjetím Ivanem Černým, který tak dojel jako druhý a Skalka pak jako třetí. V druhém kole pak proběhla vyrovnaná jízda ve stejném pořadí až na Pacha, který si dojel pro třetí místo.


Kaplice 2016 Depo Brumla.com

Kaplice 2016 MX2

Do první jízdy nejlépe vyrazil Sulivan Jaulin, první zatáčka se mu úplně nevydařila. Toho využil mladý rakouský jezdec Michael Sandner čímž se dostal do vedení. Start se nevydařil Tomáši Šimkovy, hned na začátku spadl a ač otřesený, nakonec vyrazil za ostatními. Další ostrý pád nás čekal na největším dvojáku, kde jízdu nezvládl Dušan Drdaj. Jaulin se nakonec probojoval na přední pozici a do konce závodu vytrvale zvyšoval svůj náskok na ostatní jezdce. Výsledný stav, první Jaulin, druhý Honza Vondrášek a třetí Bence Szvoboda, který se probojoval až tři kola před cílem. I přes velký tlak mezinárodních jezdců v druhém kole celkově zvítězil Jaulin, jako druhý dojel Šimko a třetí Krč. Čtvrté místo si vyjel náš jezdec Sebastian Tökoly.

Kaplice 2016 MX1

V kategorii MX1 by normálně nastoupil Patrik Liška, ale pro své zranění tentokrát vynechal. O adrenalin se ale postarali ostatní jezdci. Nejrychlejší start předvedl Jára Romančík a zdálo se, že si pozici udrží. Jeho náskok překvapivě neměl dlouhé trvání a ve třetím kole se za ním vynořil Michek. Příčinou tohoto zvratu byla kolize jezdců Mildy Rožce a Martina Žeravy. Vzhledem k nebezpečné poloze Žeravovy motorky, přistoupili sudí k odmávnutí žlutým praporem značícím zpomalení ostatních jezdců a zákaz předjíždění. Nedodržení této výzvy se trestá posunem o deset pozic vzad bez možnosti odvolání. Přesně to hrozilo pro Michka s Kovářem, kteří vyšli z incidentu nakonec s napomenutím. Po pokračování závodu nakonec udolal Michek prvního Romančíka a jízdu vyhrál. Aby toho nebylo málo i Romančíka potkal ještě pád a ztratil tak další pozice ve prospěch Petra Smítka.

Druhá jízda si vyžádala hromadný pád, který na sebe nabalil hned v první zatáčce Rudolf Weschta. Pádu se zázrakem vyhli Michek se Smítkou, Smolou a Bartošem. Nejlépe situace využil Bartoš a v naději na pódium, hnal svou KTM na plný plyn, vstříc třetímu místu. Celkově zvítězil Michek následovaný dvakrát druhým Smítkou a třetím Bartošem.


Za tým Brumla.com považujeme závody v Kaplici a výsledky našich jezdců za velmi vydařené.

Odběr novinek

Válec - Nikasil

24f08bb0bede478da4c078e2253083af.jpeg 170 20 left 160 600 1 #content
c7b325b8335f1183db45a603e86a748d.jpeg 170 20 right 160 600 1 #content