Výsledky MX Vranovský žleb 2016

06.09.2016

První zářijový víkend přivítal ve Vranovském žlebu již pátý díl seriálu Buksa/Ados Motokros MMČR 2016. A bylo se na co koukat. Trať patří mezi divácky oblíbená závodiště. Svůj zájem projevili také jezdci, kteří svou hojnou účastí 138 jezdců obsadili všechny 4 třídy.
 

Vranovský žleb 2016 Ewa Biskupská

 

Výhody trati Vranovský žleb

Mezi hlavní přednosti trati patří především dobře upravovaná dráha a fanoušky obložené okolí, kteří burcují jezdce k lepším výkonům. Letos navíc nechyběla ani autogramiáda Hokejového klubu Kometa Brno, jak jsme již předznamenali v upoutávce na akci, která doplnila autogramiádu účastníků závodu.

Vranovský žleb 2016 kategorie Žen

V kategorii žen dominovala Kristýna Vítková, která se blýskla perfektním kolem a zaslouženou volbou startovní pozice. I další starty se povedly, byť se aktivně dotahovala Barbora Laňková. Na tu však již v druhém kole zaútočila Jana Antošová. Té se podařilo držet dobrou stopu a hravě obě jezdkyně předjela a v první jízdě je již před sebe nepustila.

V další jízdě Vítkovou atakovala jezdkyně Mlýnková. Podobně jako v předešlém kole i zde se rychle ozvala Antošová deroucí se kupředu. Bohužel, ale došlo ke střetu s Vítkovou a Antošová upadla. Tím se uvolnilo místo Laňkové, která má druhé jízdy obecně lepší. Pro publikum nebylo tedy překvapením, že se svou jízdou dostala na první příčku a tu si udržela až do konce. V závěru závodu sváděly souboj o přední příčky Antošová a Vítková, ale Antošová již druhou pozici uhájila.

Naše jezdkyně obsadily 4. (Ewa Biskupská) a 12. Místo (Natálie Bartková). Závodu se bohužel neúčastnila Tereza Hromková. Při tréninku si zlomila palec a dostala se tak na pár týdnů mimo hlavní dění.
 

Vranovský žleb 2016 Ewa Biskupská


Vranovský žleb 2016 Veteráni

Diváky zaujal svou jízdou Martin Žerava, který předvedl fascinující jízdu sledován Jiřím Pachem. Na 3. příčku se se značným odstupem prodral nováček Václav Švástal, bojující o tuto příčku s dalšími ostřílenými jezdci.

Vzhledem k událostem v MX1, kde bohužel Žeravu při startu potkal pád, bylo druhé kolo ve zcela jiném znění a jeho opatrnější jízdy. Postupně se tak propadl na 3. místo za Pacha a Černého. Výsledek ale stačil na výsledné prvenství.

Vranovský žleb MX2

Dle očekávání nejlépe vyrazil vedoucí jezdec šampionátu Sulivan Jaulin. Suveréně ujížděl domácímu Milanu Špičákovi, který měl sám co dělat, aby si držel odstup od řetího Tomáše Kohúta. Jak Jaulin vyrazil, tak také dojel následovaný nakonec Špičákem a na třetím místě Szvobodou, který vystřídal Kohúta.

V druhém kole zkomplikoval Jaulinovi situaci Gabriel Chetnicki. Ze zadních řad se ale propracoval Šimko, který neváhal Jaulina předjet a stejně tak i Chetnickiho. Ten, aby to nebylo málo, i upadl a již si neškrtl. Dále se pozice rychle měnily. Až nakonec cílem projel první Krč, následován celkovým vítězem Šimkem a třetím Šikyňou.

Vranovský žleb MX1

Starty této třídy jsou vždy ve znamení velkého očekávání a nejednou tak dojde k nečekaným zvratům. I tentokrát jsme nebyli ušetřeni pádu a to dokonce hromadného. Na začátku první jízdy spadlo hned 8 motorek, kde nechyběl již výše uvedený Zerava, Urban, Osička a další jezdci. Až na Cermáka se podařilo většině jezdců naskočit a pokračovat v závodu. Nehoda nechala volnou cestu pro Petra Smítka a Martina Michka. Byla to jízda bok po boku a rozhodovaly jen drobné chybky. V cílové rovince se jezdci skládali v pořadí Smítka, Michek a Kovář, který obsadil podium ve třídě MX1 poprvé.

V druhém kole již ve volnějším tempu zahajovali Michek, který hned od startu nasadil ostré tempo a Smítka, který se ho snažil marně dohánět. To vedlo nakonec k jeho pádu a předjetí od Romančíka. Do konce se mu však podařilo získat druhou příčku zpět. Náš jezdec Aljoša Molnar obsadil 12. příčku.
 

Vranovský žleb 2016 Aljoša Molnar


Nechyběly ani přestupky oproti regulím a tak se podobně jako v minulém závodu i tentokrát řešil problém se žlutým praporkem.

Odběr novinek

Válec - Nikasil

24f08bb0bede478da4c078e2253083af.jpeg 170 20 left 160 600 1 #content
c7b325b8335f1183db45a603e86a748d.jpeg 170 20 right 160 600 1 #content